home > Komíny > Ostatní služby > Návrhy a výpočty spalinových cest

Návrhy a výpočty spalinových cest

Každá spalinová cesta (komín) by měla být navržena na základě výpočtu, který je závislý na výkonu a typu spotřebiče. Podle výpočtu se poté navrhne správná konstrukce komínu, jeho výška, průměr, izolace a další parametry. Díky tomu bude celý systém spolehlivě fungovat a bezpečně odvádět spaliny.

K čemu je důležitý výpočet tahu komína?

Tah komína funguje na fyzikálním principu rozdílných atmosférických tlaků, které ovlivňují studený chladnější vzduch a teplejší spaliny. Pokud je komín poddimenzován, dochází k nedostatečnému tahu. Spaliny poté neodcházejí dostatečně, při přikládání zůstává kouř v místnosti a hrozí také otrava. Pokud je naopak komín předimenzovaný, vzniká velká komínová ztráta. V některých případech může docházet k nadměrnému ochlazování spalin, ztrátě tahu, k dehtování a zanášení komínového průduchu.

Software pro výpočet spalin

Pro návrhy komínů provádíme také výpočty spalinových cest. Pracujeme s německým softwarovým programem Kesa-Aladin. Jedná se o komplexní program pro výpočet komínů a systémů odkouření podle evropských norem. Software obsahuje charakteristická data spotřebičů a systémů odkouření dostupných na českém i zahraničním trhu.

Jelikož se stále mění normy a předpisy, je zřízena tzv. údržba softwaru, se kterou máme kdykoliv k dispozici aktuální verzi programu.

Po výpočtu a návrhu následuje stavba nového komínu a jeho revize. Pro vytvoření výpočtu či v případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat.

Nezávazná kalkulace

působíme v lokalitách

Zakázky malého rozsahu

(rekonstrukce, stavby, servis komínů v soukromém sektoru)
Provádíme běžně v okruhu 150km od Hradce Králové

Pardubice

Trutnov

Náchod

Týniště nad Orlicí

Nový Bydžov

Chlumec nad Cidlinou

Zakázky většího rozsahu

(průmyslové stavby, kompletní rekonstrukce, bytové domy)
Provádíme po celé České republice

Liberec

Praha

Plzeň

Brno

Olomouc

Ostrava

Karlovy Vary

map